首頁 > Bourns代理商 > SF-0603S050-2
影像僅供參考,以產品規格為準
SF-0603S050-2
型號描述:
500 mA 50 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0603 (1608 Metric)
型號:
SF-0603S050-2
品牌:
Bourns
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:10 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating (Amps)
500 mA
Voltage Rating - DC
50 V
Response Time
Slow Blow
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Breaking Capacity @ Rated Voltage
50A
Melting I²t
0.009
Approval Agency
UL
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Color
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W x 0.018" H (1.60mm x 0.80mm x 0.45mm)