SF-0402FP0375F-2
- 型號描述:
375 mA 35 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0402 (1005 Metric)
FUSE BOARD MNT 375MA 35VDC 0402
- 型號:
- SF-0402FP0375F-2
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Color
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm)
- Fuse Type
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 90°C
- Response Time
- Fast Blow
- Approval Agency
- UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage
- 35A
- Current Rating (Amps)
- 375 mA
- Voltage Rating - DC
- 35 V