首頁 > Bourns Inc.代理商 > SF-0402FP020F-2
影像僅供參考,以產品規格為準
SF-0402FP020F-2
型號描述:
200 mA 35 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 0402 (1005 Metric)
FUSE BOARD MNT 200MA 35VDC 0402
型號:
SF-0402FP020F-2
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Color
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.51mm x 0.33mm)
Fuse Type
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 90°C
Response Time
Fast Blow
Approval Agency
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage
35A
Current Rating (Amps)
200 mA
Voltage Rating - DC
35 V