首頁 > Bourns Inc.代理商 > SDE0805A-100M
影像僅供參考,以產品規格為準
SDE0805A-100M
型號描述:
10 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.2 A 70mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 3.2A 70 MOHM SMD
型號:
SDE0805A-100M
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
27.5MHz
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
2.6A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
3.2 A