PWRA247W1R00FE
- 型號描述:
1 Ohms ±1% 7W Chip Resistor Nonstandard Pulse Withstanding Wirewound
RES WW SMD 1OHM 7W 1%
- 型號:
- PWRA247W1R00FE
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 7W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Pulse Withstanding
- Package / Case
- Nonstandard
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 1.205" L x 0.472" W (30.60mm x 12.00mm)
- Composition
- Wirewound
- Operating Temperature
- -65°C ~ 175°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.514" (13.05mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 1 Ohms