PWR8030W47R0FE
- 型號描述:
47 Ohms ±1% 5W Chip Resistor Nonstandard Pulse Withstanding Wirewound
RES WW SMD 47OHM 5W 1%
- 型號:
- PWR8030W47R0FE
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Resistance
- 47 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 5W
- Composition
- Wirewound
- Features
- Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±20ppm/°C
- Operating Temperature
- -65°C ~ 175°C
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.819" L x 0.299" W (20.80mm x 7.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.309" (7.85mm)