PWR263S-35-82R0FE
- 型號描述:
82 Ohms ±1% 35W Chip Resistor TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 82 OHM 1% 35W D2PAK
- 型號:
- PWR263S-35-82R0FE
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 82 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 35W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Supplier Device Package
- TO-263
- Size / Dimension
- 0.398" L x 0.409" W (10.10mm x 10.40mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.177" (4.50mm)