PWR263S-35-6802FE
- 型號描述:
68 kOhms ±1% 35W Chip Resistor TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding Thick Film
POWER RESISTOR 1%
- 型號:
- PWR263S-35-6802FE
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 68 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 35W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Supplier Device Package
- TO-263
- Size / Dimension
- 0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.192" (4.88mm)