首頁 > Bourns Inc.代理商 > PWR220T-20-1502J
影像僅供參考,以產品規格為準
PWR220T-20-1502J
型號描述:
15 kOhms ±5% 20W Through Hole Resistor TO-220-2, Variant Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding Thick Film
RES 15K OHM 5% 20W TO220-2
型號:
PWR220T-20-1502J
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
15 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
20W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
TO-220-2, Variant
Supplier Device Package
TO-220-2
Size / Dimension
0.398" L x 0.157" W (10.10mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.575" (14.60mm)