PVG5A202C03R00
- 型號描述:
2 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD TOP
- 型號:
- PVG5A202C03R00
- Resistance
- 2 kOhms
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Number of Turns
- 11.0
- Termination Style
- J Lead
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)