PVG3G203C01R00
- 型號描述:
20 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 20K OHM 0.25W GW TOP ADJ
- 型號:
- PVG3G203C01R00
- Resistance
- 20 kOhms
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±20%
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Termination Style
- Gull Wing
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)