PVG3A203C01R00
- 型號描述:
20 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment
TRIMMER 20K OHM 0.25W J LEAD TOP
- 型號:
- PVG3A203C01R00
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Resistance
- 20 kOhms
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±20%
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Number of Turns
- 1.0
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Resistive Material
- Cermet
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination Style
- J Lead
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)