首頁 > Bourns Inc.代理商 > PV150K4032R2
影像僅供參考,以產品規格為準
PV150K4032R2
型號描述:
240 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, J-Lead
VARISTOR 240V 1.2KA 2SMD JLEAD
型號:
PV150K4032R2
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Current - Surge
1.2 kA
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Energy
18.5J
Number of Circuits
1
Varistor Voltage (Max)
264 V
Varistor Voltage (Min)
216 V
Varistor Voltage (Typ)
240 V
Maximum AC Volts
150 V
Maximum DC Volts
200 V
Capacitance @ Frequency
280 pF @ 1 kHz