PV140K4032R2
- 型號描述:
220 V 1.2 kA Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2-SMD, J-Lead
VARISTOR 220V 1.2KA 2SMD JLEAD
- 型號:
- PV140K4032R2
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Package / Case
- 2-SMD, J-Lead
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCV
- Current - Surge
- 1.2 kA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Energy
- 18J
- Number of Circuits
- Varistor Voltage (Max)
- 242 V
- Varistor Voltage (Min)
- 198 V
- Varistor Voltage (Typ)
- 220 V
- Maximum AC Volts
- 140 V
- Maximum DC Volts
- 180 V
- Capacitance @ Frequency
- 300 pF @ 1 kHz