首頁 > Bourns Inc.代理商 > PV12P105A01B00
影像僅供參考,以產品規格為準
PV12P105A01B00
型號描述:
1 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 4.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN TOP
型號:
PV12P105A01B00
品牌:
Bourns Inc.
原廠包裝量:
起訂量:100 倍增量:1
Resistance
1 MOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Number of Turns
4.0
Adjustment Type
Top Adjustment
Resistive Material
Cermet
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Size / Dimension
Round - 0.299" Dia (7.60mm)