首頁 > Bourns Inc.代理商 > PTD904-2015K-B503
影像僅供參考,以產品規格為準
PTD904-2015K-B503
型號描述:
50k Ohm 4 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Carbon 0.05W, 1/20W PC Pins, Board Locks
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR
型號:
PTD904-2015K-B503
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
50k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
4
Adjustment Type
Side Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
300°
Resistive Material
Carbon
Termination Style
PC Pins, Board Locks
Actuator Type
Knurled and Slotted
Actuator Length
0.591" (15.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)