PTD902-1015P-B502
- 型號描述:
5k Ohm 2 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Carbon 0.05W, 1/20W PC Pins, Board Locks
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR
- 型號:
- PTD902-1015P-B502
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance (Ohms)
- 5k
- Tolerance
- ±10%
- Power (Watts)
- 0.05W, 1/20W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- 2
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Temperature Coefficient
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Carbon
- Termination Style
- PC Pins, Board Locks
- Actuator Type
- Round
- Actuator Length
- 0.591" (15.00mm)
- Actuator Diameter
- 0.236" (6.00mm)