PM43-100M-RC
- 型號描述:
10 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.15 A 180mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 1.15A 180 MOHM
- 型號:
- PM43-100M-RC
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 10 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1.15 A
- Current - Saturation (Isat)
- 1.7A
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 180mOhm Max
- Q @ Freq
- 28 @ 2.52MHz
- Frequency - Self Resonant
- 33MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.138" (3.50mm)