首頁 > Bourns Inc.代理商 > PM43-100M-RC
影像僅供參考,以產品規格為準
PM43-100M-RC
型號描述:
10 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.15 A 180mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 1.15A 180 MOHM
型號:
PM43-100M-RC
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.15 A
Current - Saturation (Isat)
1.7A
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
180mOhm Max
Q @ Freq
28 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
33MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)