PM3316-101M-RC
- 型號描述:
100 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 330mOhm Nonstandard
- 型號:
- PM3316-101M-RC
- 品牌:
- Bourns
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 100 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1 A
- Current - Saturation (Isat)
- 1.2A
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 330mOhm
- Q @ Freq
- 30 @ 50kHz
- Frequency - Self Resonant
- 8MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.209" (5.30mm)