PM1812-220J-RC
- 型號描述:
22 μH Unshielded Inductor 180 mA 3.2Ohm Max 1812 (4532 Metric)
FIXED IND 22UH 180MA 3.2 OHM SMD
- 型號:
- PM1812-220J-RC
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 22 µH
- Tolerance
- ±5%
- Current Rating (Amps)
- 180 mA
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Unshielded
- DC Resistance (DCR)
- 3.2Ohm Max
- Q @ Freq
- 50 @ 2.52MHz
- Frequency - Self Resonant
- 13MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 100°C
- Inductance Frequency - Test
- 2.52 MHz
- Package / Case
- 1812 (4532 Metric)
- Supplier Device Package
- 1812
- Size / Dimension
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.134" (3.40mm)