首頁 > Bourns Inc.代理商 > PM12645S-2R7M-RC
影像僅供參考,以產品規格為準
PM12645S-2R7M-RC
型號描述:
2.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 17 A 7.3mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.7UH 17A 7.3 MOHM SMD
型號:
PM12645S-2R7M-RC
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Iron
Inductance
2.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
17 A
Current - Saturation (Isat)
32A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
7.3mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.547" L x 0.531" W (13.90mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max)
0.232" (5.90mm)