首頁 > Bourns Inc.代理商 > PM1210-100J-RC
影像僅供參考,以產品規格為準
PM1210-100J-RC
型號描述:
10 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 140 mA 2.1Ohm Max 1210 (3225 Metric)
FIXED IND 10UH 140MA 2.1 OHM SMD
型號:
PM1210-100J-RC
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
2.1Ohm Max
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant
36MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Supplier Device Package
1210
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
140 mA