首頁 > Bourns Inc.代理商 > PM0603-56NJ-RC
影像僅供參考,以產品規格為準
PM0603-56NJ-RC
型號描述:
56 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 310mOhm 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 56NH 600MA 310 MOHM
型號:
PM0603-56NJ-RC
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Inductance
56 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
600 mA
DC Resistance (DCR)
310mOhm
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
1.9GHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
200 MHz
Size / Dimension
0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)