首頁 > Bourns Inc.代理商 > PM0603-18NJ-RC
影像僅供參考,以產品規格為準
PM0603-18NJ-RC
型號描述:
18 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 170mOhm 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 18NH 700MA 170 MOHM
型號:
PM0603-18NJ-RC
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Alumina
Inductance
18 nH
Tolerance
±5%
Current Rating (Amps)
700 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
170mOhm
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant
3.1GHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.065" L x 0.041" W (1.65mm x 1.05mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)