首頁 > Bourns Inc.代理商 > PDB241-GTR01-253A2
影像僅供參考,以產品規格為準
PDB241-GTR01-253A2
型號描述:
25k Ohm 1 Gang Logarithmic Panel Mount Potentiometer 1 Turns Carbon 0.25W, 1/4W Solder Lug
POT 25K OHM 1/4W CARBON LOG
型號:
PDB241-GTR01-253A2
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
25k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Logarithmic
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
Rotation
300°
Resistive Material
Carbon
Termination Style
Solder Lug
Actuator Type
Knurled and Slotted
Actuator Length
0.748" (19.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)