PDB12-M4251-105BF
- 型號描述:
1M Ohm 1 Gang Linear Through Hole Potentiometer 1.0 Turns Carbon 0.08W PC Pins
POT 1M OHM 0.08W CARBON LINEAR
- 型號:
- PDB12-M4251-105BF
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Resistance (Ohms)
- 1M
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 0.08W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Temperature Coefficient
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Carbon
- Termination Style
- PC Pins
- Actuator Type
- Flatted
- Actuator Length
- 0.984" (25.00mm)
- Actuator Diameter
- 0.236" (6.00mm)