首頁 > Bourns Inc.代理商 > PDB12-H2151-103AF
影像僅供參考,以產品規格為準
PDB12-H2151-103AF
型號描述:
10k Ohm 1 Gang Logarithmic Through Hole Potentiometer 1 Turns Carbon 0.04W PC Pins, Board Locks
POT 10K OHM 0.04W CARBON LOG
型號:
PDB12-H2151-103AF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.04W
Built in Switch
Detent
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Logarithmic
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Top Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
300°
Resistive Material
Carbon
Termination Style
PC Pins, Board Locks
Actuator Type
Flatted
Actuator Length
0.591" (15.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)