首頁 > Bourns代理商 > EV250K10BL2
影像僅供參考,以產品規格為準
EV250K10BL2
型號描述:
390 V 5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
型號:
EV250K10BL2
品牌:
Bourns
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:44 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Package / Case
Disc 10mm
Mounting Type
Through Hole
Current - Surge
5 kA
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Energy
Grade
Number of Circuits
1
Varistor Voltage (Max)
429 V
Varistor Voltage (Min)
351 V
Varistor Voltage (Typ)
390 V
Maximum AC Volts
250 V
Maximum DC Volts
320 V
Capacitance @ Frequency
320 pF @ 1 kHz