CWF2012A-220K
- 型號描述:
22 μH Unshielded Wirewound Inductor 3.48Ohm Max 0805 (2012 Metric)
IND 22UH 10% 0.18A
- 型號:
- CWF2012A-220K
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.094" L x 0.063" W (2.40mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 3.48Ohm Max
- Q @ Freq
- 10 @ 2.52MHz
- Frequency - Self Resonant
- 18MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 180mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 2.52 MHz
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Inductance
- 22 µH