CWF1610A-6R8K
- 型號描述:
6.8 μH Unshielded Wirewound Inductor 340 mA 1.5Ohm 0603 (1608 Metric)
IND 6.8UH 10% 0.34A
- 型號:
- CWF1610A-6R8K
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 1.5Ohm
- Q @ Freq
- 16 @ 7.9MHz
- Frequency - Self Resonant
- 43MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 340mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 7.9 MHz
- Supplier Device Package
- 0603
- Height - Seated (Max)
- 0.043" (1.10mm)
- Inductance
- 6.8 µH
- Current Rating (Amps)
- 340 mA