CWF1610A-100K
- 型號描述:
10 μH Unshielded Wirewound Inductor 280 mA 1.85Ohm 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 10UH 280MA 1.85 OHM
- 型號:
- CWF1610A-100K
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 1.85Ohm
- Q @ Freq
- 14 @ 2.5MHz
- Frequency - Self Resonant
- 36MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 280mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 2.5 MHz
- Supplier Device Package
- 0603
- Height - Seated (Max)
- 0.043" (1.10mm)
- Inductance
- 10 µH
- Current Rating (Amps)
- 280 mA