首頁 > Bourns Inc.代理商 > CWF1610A-100K
影像僅供參考,以產品規格為準
CWF1610A-100K
型號描述:
10 μH Unshielded Wirewound Inductor 280 mA 1.85Ohm 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 10UH 280MA 1.85 OHM
型號:
CWF1610A-100K
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
1.85Ohm
Q @ Freq
14 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant
36MHz
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
280mA
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
2.5 MHz
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
280 mA