CW2012A-8N2J
- 型號描述:
8.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 60mOhm Max 0805 (2012 Metric)
IND 8.2NH 5% 0.8A
- 型號:
- CW2012A-8N2J
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.094" L x 0.063" W (2.40mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 60mOhm Max
- Q @ Freq
- 70 @ 1GHz
- Frequency - Self Resonant
- 4.7GHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 800mA
- Material - Core
- Ceramic
- Inductance Frequency - Test
- 250 MHz
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Inductance
- 8.2 nH