CW2012A-24NJ
- 型號描述:
24 nH Unshielded Wirewound Inductor 120mOhm Max 0805 (2012 Metric)
IND 24NH 5% 0.6A
- 型號:
- CW2012A-24NJ
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.094" L x 0.063" W (2.40mm x 1.60mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Wirewound
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 120mOhm Max
- Q @ Freq
- 60 @ 500MHz
- Frequency - Self Resonant
- 2GHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 600mA
- Material - Core
- Ceramic
- Inductance Frequency - Test
- 250 MHz
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Inductance
- 24 nH