首頁 > Bourns Inc.代理商 > CW2012A-24NJ
影像僅供參考,以產品規格為準
CW2012A-24NJ
型號描述:
24 nH Unshielded Wirewound Inductor 120mOhm Max 0805 (2012 Metric)
IND 24NH 5% 0.6A
型號:
CW2012A-24NJ
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.094" L x 0.063" W (2.40mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant
2GHz
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
600mA
Material - Core
Ceramic
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Inductance
24 nH