首頁 > Bourns Inc代理商 > CW2012A-12NJ
影像僅供參考,以產品規格為準
CW2012A-12NJ
型號描述:
12 nH Unshielded Wirewound Inductor 80mOhm Max 0805 (2012 Metric)
型號:
CW2012A-12NJ
品牌:
Bourns Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:46 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Features
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.094" L x 0.063" W (2.40mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Unshielded
Type
Wirewound
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max
Q @ Freq
80 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant
4GHz
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
600mA
Material - Core
Ceramic
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Inductance
12 nH