首頁 > Bourns代理商 > CRT0603ADY-1002ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRT0603ADY-1002ELF
型號描述:
10 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
型號:
CRT0603ADY-1002ELF
品牌:
Bourns
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:288 倍增量:1
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)