首頁 > Bourns Inc.代理商 > CRT0603-BY-1003ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRT0603-BY-1003ELF
型號描述:
100 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Current Sense Thin Film
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0603
型號:
CRT0603-BY-1003ELF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±0.1%
Features
Current Sense
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Failure Rate
Resistance
100 kOhms