CRT0402-DY-1001GLF
- 型號描述:
1 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Current Sense Thin Film
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/16W 0402
- 型號:
- CRT0402-DY-1001GLF
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.063W, 1/16W
- Tolerance
- ±0.5%
- Features
- Current Sense
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Composition
- Thin Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.014" (0.35mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 1 kOhms