首頁 > Bourns Inc.代理商 > CRT0402-DY-1001GLF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRT0402-DY-1001GLF
型號描述:
1 kOhms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Current Sense Thin Film
RES SMD 1K OHM 0.5% 1/16W 0402
型號:
CRT0402-DY-1001GLF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±0.5%
Features
Current Sense
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Failure Rate
Resistance
1 kOhms