首頁 > Bourns代理商 > CRS2512AFX-1R00ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRS2512AFX-1R00ELF
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD 1 ohm 1% 2W TC100
型號:
CRS2512AFX-1R00ELF
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
1 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Composition
Thick Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
Size / Dimension
0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)