首頁 > Bourns代理商 > CRS2512-FX-47R0ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRS2512-FX-47R0ELF
型號描述:
47 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
CRS2512-FX-47R0ELF
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
47 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)