首頁 > Bourns代理商 > CRS0805-FX-10R0ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRS0805-FX-10R0ELF
型號描述:
10 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) High Voltage, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
CRS0805-FX-10R0ELF
品牌:
Bourns
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thick Film
Features
High Voltage, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)