CRM2512-JW-152ELF
- 型號描述:
1.5 kOhms ±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film
RES SMD 1.5K OHM 5% 2W 2512
- 型號:
- CRM2512-JW-152ELF
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:4000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 2W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Current Sense
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.031" (0.80mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 1.5 kOhms