首頁 > Bourns Inc.代理商 > CRM2512-FX-R200ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRM2512-FX-R200ELF
型號描述:
200 mOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film
RES 0.2 OHM 1% 2W 2512
型號:
CRM2512-FX-R200ELF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
200 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)