首頁 > Bourns代理商 > CRM2512-FX-1000ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRM2512-FX-1000ELF
型號描述:
100 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Current Sense Thick Film
型號:
CRM2512-FX-1000ELF
品牌:
Bourns
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:4000 倍增量:1
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Composition
Thick Film
Features
Current Sense
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)