首頁 > Bourns代理商 > CRL1206-JW-R820ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRL1206-JW-R820ELF
型號描述:
820 mOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
型號:
CRL1206-JW-R820ELF
品牌:
Bourns
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
820 mOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Thick Film
Features
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)