首頁 > Bourns Inc.代理商 > CRL1206-FW-R160ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRL1206-FW-R160ELF
型號描述:
160 mOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
RES 0.16 OHM 1% 1/2W 1206
型號:
CRL1206-FW-R160ELF
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Failure Rate
Resistance
160 mOhms