首頁 > Bourns代理商 > CRF1206-FZ-R010ELF
影像僅供參考,以產品規格為準
CRF1206-FZ-R010ELF
型號描述:
10 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Element
型號:
CRF1206-FZ-R010ELF
品牌:
Bourns
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
10 mOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Element
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)